Konjac sponge czyli alternatywa dla szmatki muślinowej

Gąbeczka Konjac do zmywania makijązu i oczyszczania twarzy to w 100% naturalny produkt wykonany z korzenia azjatyckiego drzewa konjac.


Do samej gąbeczki podchodziłam dość sceptycznie, bałam się z byt dużego tarcia i podrażnienia skóry, jednak skusiłam się i kupiłam gąbeczkę w Rossmanie za ok 15 PLN.


Produkt jest solidnie zapakowany w kartonowe pudełeczko i w szczelne opakowanie. Sama gąbeczka posiada sznurek, dzięki któremu możemy odwiesić ją po użyciu.


Żeby rozpocząć oczyszczanie wystarczy zmoczyć ją przez chwilę w ciepłej wodzie i delikatnie masując, oczyścić twarz. Po zabiegu odwieszamy gąbeczkę,
a po pewnym czasie lekko się kurczy i twardnieje, dzięki czemu nie przedostają się do niej bakterie.Konjac sponge


Od pierwszego użycia, jestem w niej zakochana. Jest starsznie miła w dotyku, przyjemnie masuje skórę twarzy, delikatnie ją pobudzając i peelingując. Skóra jest podobnie oczyszczona jak po użyciu szmatki muślinowej przy czym zabieg z Konjac jest wygodniejszy i dużo przyjemniejszy. Zostawia dokładnie oczyszczoną i wygładzona skórę nie podrażniając jej. Jednak nie polecałabym osobom o cerze naczynkowej.
Ja jestem nią naprawdę zachwycona i używam jej codziennie wieczorem, zastąpiła mi szmatkę muślinową. Dodatkowo oprócz tej gąbeczki nie zmieniłam niczego w pielęgnacji a stan mojej skóry o wiele sie polepszył.
Polecam bo na prawde warto spróbować:-)


Dodaj do ulubionych na Facebooku :-)