Świąteczne inspiracje

Mimo, że pogoda nie jest wiosenna, a raczej śmiało można powiedzieć że jest zimowo-jesienna to świąteczne przygotowania wprawiają mnie w bardzo dobry nastrój. W szczególności uwielbiam dekorowanie mazurków i robienie Świątęcznych ozdób i stroików.


święta wielkanocne zdjęcia


Dekoracje które wykonałam są bardzo proste zarówno w wykonaniu i świetnie wyglądają na świątecznym stole. Wystarczy odrobina wstążek i papieru ozdobnego ( dostępnego w każdej kwiaciarni) i kilka zszywek.
święta wielkanocne zdjęcia


Tutaj np. zwykła doniczka z owsem którą oblokłam ozdobnym papierem i przewiązałam wstążką.Do środka możemy włożyć jakąś świąteczną ozdobę ja dodałam prześliczną ręcznie robioną ażurową pisankę.


doniczka święta wielkanocne zdjęcia


A tak wygląda całość:)

święta wielkanocne zdjęciaJednym z moich ulubionych dekoracji są świeże tulipany bądź żonkile koniecznie żółte, które obowiązkowe muszą znaleźć się na świątecznym stole. Nie może także zabraknąć baranka z ciasta.


święta wielkanocne zdjęcia


No i oczywiście świąteczne mazurki, moimi ulubionymi są te z masą kajmakową i robię je każdego roku.Do ich ozdoby możemy użyć np skórki pomarańczowej i płatków migdałów, świetnie sprawdza się także biała czekolada ( w szczególności do zrobienia gałązki z baziami. Mniam!święta wielkanocne zdjęcia


święta wielkanocne zdjęciaW tym sezonie nie tylko w modzie królują pastele, na wielkanocnym stole również możemy przemycić trochę tego trendu. Ja postawiłam na lawendowy i swój stół Wielkanocy udekoruję w tej tonacji.


Niestety nie miałam w tym roku zbyt dużo czasu i nie zdążyłam udekorować pisanek, ale może którejś z was przyda się kilka inspiracji. Niektóre naprawdę są zachwycające!inspiracje święta wielkanocne zdjęcia


jajka święta wielkanocne zdjęcia


święta wielkanocne zdjęcia


święta wielkanocne


święta wielkanocne zdjęcia


święta wielkanocne zdjęcia


święta wielkanocne zdjęcia


Dodaj do ulubionych na Facebooku :-)